Škola pro psy Conica - Psí hotel

KONTAKTRadka Benčová  (Kroužecká)

 • Mobil: 777 606 616 - výcvik
                  602 200 345 - hotel                          
 •                 733 645 989 - pouze agility

IČO: 41814851
Místo podnikání: Ke Kalinovu mlýnu, 252 25 Ořech

Kde nás najdete?

 • Cvičiště a hotel: Naše cvičiště a hotel se nachází v obci Ořech, která je polohou umístěna mezi Stodůlkami a Barrandovem

Kdy cvičíme?

 • Středa: 18:00 - Školka pro štěňátka 
 • Neděle: 13:00 - Poslušnost (základní, všeobecná) 13.30 - Začátečníci
  10.00-11.00,11.00-12.00,12.00-13.00 - Agility
 • Individuální návštěvy: lze domluvit kdykoliv, mimo návštěvy pro veřejnost

Jak se k nám dostanete?

  CESTA NA CVIČIŠTĚ A HOTEL

 • Autobusem: ze stanice z metra Luka č. 301, 352
 • Autem: mapa,
  souřadnice: 50°00'20,4''N, 14°17'43,3''E

Kdy předat a vyzvednout pejska?

 • Hotel: každý den 9.00-11.00 a 17.00-19.00 - dle objednávky
               Denní školka: předání  9.00 - 10.00 ; vyzvednutí  17.00 - 18.00

PSÍ ŠKOLA CONICA - JAK TO VŠECHNO ZAČALO


Psy jsem začala mít ráda od doby, co jsem zjistila, že něco takového čtyřnohého vůbec existuje.

Rodiče již od mala se mnou zápasili a neustále vymýšleli důvody, proč si psa do domu se zahradou nemůžeme pořídit.

Bohužel, mé ambice ve výcviku psů začaly značně pokulhávat, takže v deseti letech jsem již neodolala a misto psa jsem ke svému výcviku začala využívat kočku mé babičky.... Co napalat, že když mě kočka viděla, snažila se vypařit pod skříň nebo do jiné sebemenší skulinky, vždy byla odhalena a podrobena další lekci výcviku. Zjevně však mé nadšení nesdílela a usoudila, že přes den jí asi bude lépe venku, než v křesle a sama se raději začala zdokonalovat v lovu myší, než různým proskakováním kruhů a pod. Dlouhodobé odložení jsem u ní vzdala záhy, co jsem pochopila, že o cviku máme každá úplně jinou představu a že kočka tuto chvilku vždy využila k okamžitému vypaření se.....

Pochopila jsem, že zde mi tedy pšenka nepokvete a začala jsem se ohlížet tedy po sousedech a jejich zbytečně nevyužitých psech.. A ejhle, jeden voříšek se našel:-) Kříženec něčeho neurčitého mi splnil můj sen a já od svých 14ti let jsem se zapsala do Jinonic na cvičiště a začala svou osudovou cestu, která mi zůstala na celý dosavadní život.

Se "svým" milovaným půjčovaným voříškem Dakem jsem složila všechny zkoušky, které v té době se psem bez průkazu původu složit šly( ZM, ZVV1, ZVV2) a zúčastnili jsme se výběrových závodů na Mistrovství republiky mládeže. Nijak jsme tam neoslnili, ale pro mě to byl neuvěřitelný zážitek a obrovská motivace jít dál...

V 18ti letech jsem si pořídila prvního svého psa s PP, německého ovčáka Donara Ze Studeného a s ním složila zkoušky ZM, ZVV2, IPO3 a ZPO1. Nutno říct, že nás to oba stálo hodně práce, protože jak Donar moc nechtěl a stále se mi snažil naznačit, že ležet na zápraží a slunit se byl původně jeho životní cíl, tak já jsem se zase neustále snažila vysvětlit jemu, že je německý ovčák,který moc rád pracuje... At bylo jak bylo, dožil se u mě 13ti šťastných let a budiž mu v psím nebi krásně:-).

Vzhledem k tomu, že jsem se stále necítila plně vytížená, už trochu promyšleněji jsem si pořídila k Donarovi tentokrát fenku NO- Caru z Bakru.

To už byla jiná práce, protože Carina byla opravdu ovčák, který věděl, že ovčák je. Pracovat jí bavilo a s ní jsem tedy složila zkoušky BH, IPO3, SchH3, ZVV3,OP1,SchHA azúčastnily jsme se 5x výběrových závodů na Mistrovství ČR a MS a 2x samotného Mistrovství České republiky. Carinka mi dala mnoho a mnoho zkušeností a za to jí moc děkuju. Dožila se necelýchti 14let a umřela mi na torzi žaludku.

Po Carině, která byla zakladatelkou mé chovatelské stanice Bohemia Atomica jsem si nechala zatím nejúspěšnější fenku - CONICU - po které jsem posléze pojmenovala i mou školu pro psy. S touto fenou jsem složila zkoušky BH, ZVV2, IPO3, SchH3, ZPS1, FH1, ZPO1, a zúčastnily jsme se 6x výběrových závodů na MR a MS a 2x Mistrovství republiky, na kterém jsme se jednou umístily na 7. místě. V tak velké konkurenci to pro mě byl obrovský úspěch a neskutečná radost. Torze žaludku nám však byla osudná a Nikynka mi v 7mi letech odešla do psího nebe. I tobě Niky moc děkuji za zkušenosti, které jsem díky tobě nasbírala.

Bylo ještě několik psů v tomto časovém období, se kterými jsem složila zkoušky z výkonu, ale nedostali jsme se až na tu nejvyšší metu..Ada Bohemia Atomica, Fija z Jinonic, Pasca Jipo-Me, kterou zdědila má dcera Andrea když jsem otěhotněla a dostala se sní na MR mládeže, kde obhájili 9. místo...... 76 složených zkoušek různých druhů a stupňů však neberu jako finální počet.

Nyní mám moc šikovnou fenku Oldies Bohemia Atomica, ale díky mým dětem, rodině a psí škole chybí dostatek času na přípravu této mé přítelkyně. Nevím, kam to dotáhneme, ale vím, že výcvik psů mě stále baví a asi nikdy bavit nepřestane.

Bude to asi tou kočkou, která mi v útlém věku zasadila ty správné základy :-)

Radka Benčová.
www.skolapropsy.cz
www.psihotel.cz


Škola pro psy Conica - Psí hotel
Hlídání pejsků s ubytováním
Ke Kalinovu mlýnu
Ořech
Česká republika
Telefon: Hotel - 602 200 345 , Výcvik - 777 606 616
Hotel pro psy Darkove poukazy Kontaktujte nas